Sonunda herkes konuştu.

  • AKP zaten kazanan. Burada sorun yok. Onların neler dediğine bakmaya bile gerek yok – en azından ben bakmadım bile.
  • MHP sıfırlandı derken, %2-3 alacaklar denirken %11.1 aldı, kendilerine göre kilit parti konumundalar – ki bu bir ölçüde doğru da addedilebilirdi eğer meclisin bir önemi kalmış olsaydı. Başgan adayları da kazandı zaten. MHP kazandı.
  • İnce, bence, “en makul” konuşan kişi oldu her ne kadar seçim gecesi yaptıklarının açıklaması olmasa da. Ben 30’u geçtim, bilmem kaç senedir olmamış işi gerçekleştirdim dedi. Diğerleri de bekleneni alsaydı ikinci tur olurdu dedi. Kazandım demedi ama kaybettim de demedi. Bunu daha ileri taşıyacağım dedi. Övündüğüne göre İnce de kazandı.
  • Kılıştar İnce başarısız dedi, CHP başarılı dedi neye göre olduğunu kendisi de anlamadan. CHP de kazandı.
  • Akşener, partisinin üçüncü alternatif olduğunu, ikili yapıyı yıktığını söyledi. Kendisinin %7.5 almasından bahsetmedi bile. İyi Parti de başarılı.
  • HDP %10’u gene geçti, hapisteki Demirtaş %8 aldı. HDP de başarılı – ki bence içlerinde sadece HDP başarılı.

Kim başarısız kimse bilmiyor. Tüm “bakanlar kurulu” sadece Erdoğan’a hesap verecek, meclisin varlığının önemi kalmamış, her şey tek adamın ağzına bakıyor. Hal buyken “ama biz meclise adam soktuk ki şapşik 😉 xoxoxo :*” seviyesinde kalan bir muhalefetimiz var.

Kılıçtaroğlu’nun bir sözü var ki evlere şenlik: Vekil sayısı artmış CHP’nin. Ne kadar arttığını da ben size söyleyeyim: Binde 3. Geçen seçim %24’e karşılık bu seçim %24.3 – fakat o da ittifak mevzundan. Vekil sayısının artışını anmaksa en hafif tabirle tirajikomik. Zaten meclisteki vekil sayısı yükseltildi. Senin vekil sayının aynı kalması sorunlu. Aynı oranda vekili meclise soktun mu zaten vekil sayın artmış olacak. Dalga mı geçiyorsun?

Kılıçtaroğlu’nun Erdoğan’a çalıştığına eminim dediydim, ayrı bir kanıdı oldu işte bu. Akşener’se öyle bir sinirle çıkmış toplantıya, öyle bir atarlıydı ki o salonda olmak istemezdim. Oradaki muhabirler mi başarısızlığın sorumlusu hacıapla, nedir bu atar gider? Kime, neden kızıyorsun? O muhabirler hadi kötü olsun, tamam. Ama senin esas derdin yayın yönetmenleriyle, program yapımcılarıyla, bilmem neyle. Onlara çatmadan bunlara çatmak nedir?

İşin şakalı kısmı: Bugün parti kurma isteği oluştu bende. TKP – Türkiye Kantçı Partisi. Altı üstü üç tane kurala uyarak yaşayacağız, üç tane kurala uyarak siyaset yapacağız. Sadece ve sadece ahlaklı olacağımız için %0.001 oy alacağız ama diyeceğiz ki “biz ahlaklıyız, siz nesiniz”.

Zaten kimse bu partiyi umursamayacağı için öyle koca binalar kiralamaya da gerek yok. Ankara dışında bir barakayı 300-350 liraya kiralasak yeter. Zira görünen o ki ben ve benim gibiler için gidecek hiçbir yer yok.

İşin ciddili kısmı: Kaybeden her türlü Türkiye olacak dedim dedim inanmadınız. Bak ne oldu şimdi? İnandınız mı?

Bu da seçimle ilgili son yazı olsun. Dahasına zaten gerek yok.

Close Menu