Polseko, orta ve uzun vadede dergiler, kitapçıklar ve kitaplar yayınlayabilecek bir yapıya bürünme amacı taşımaktadır. Polseko, sosyal ve beşeri bilimler konularında bilgi edinmek isteyenlerin aklına ilk gelen sitelerden biri olma amacını elden hiçbir zaman bırakmayacaktır.

Polseko logosu ile yayımlanabilecek eserlerin site editörlerince onaylanması gereklidir. Her yazar üretimini paylaşmakta özgür olsa da ISBN numarası alınmasının olası olduğu üretimlerin site seviyesinin de üzerinde olması beklenmektedir.

Polseko Dergi

Polseko Dergi, sitenin yazar ve okur/ziyaretçi sayısı yeterli seviyeye ulaştıktan sonra iki ayda bir yayımlanması dilenen, sadece yazarların değil herkesin katılımına açık bir yayın olacaktır. Her sayının belli bir teması olacak ve bu temaya uygun yazılar paylaşılacaktır. Yeterli katılımın veya asgari kalitede yeterli yazının bulunmaması durumunda ilgili dergi yayınlanmayacak; ya yayım tarihi ertelenecek, ya sonraki temaya geçilecektir.

Derginin detayları, dergi yayımlanabilecek şartlar oluştuğunda belirlenecek ve duyurulacaktır.

Polseko Kitap

Polseko’nun kurumsal kimlik kazanması ve/ya ISBN numarası alabilmesi durumunda 15.000 kelime ve üzeri kitapları yayımlamayı hedef edinecektir. Tüm hedefler içerisinde ulaşılması en zoru olan Polseko Yayınevi, özellikle anaakım yayınevlerinin yayınlayamayacağı veya şans vermeyeceği kişilerin eserlerinin ve kendi yazarlarının eserlerinin ilk talibi olacaktır.

İlk anda alternatif veya yeraltı yayıncısı olarak ortaya çıkabilecek olsa da büyük çaplı eserlerin ne adı, ne bağlantıları bulunan Polseko adıyla ortaya çıkmak istemeyeceği ortadadır. Bu nedenle kitap yayınlama uzun vadeli ve son amaç olarak bulunacak olsa da bu hedeften vazgeçmeyecektir.

Close Menu