Size bir anımı anlatarak başlamak istiyorum bu yazıya. Tutup hikaye uyduracak kadar aşağılık birisi olmasam da inanıp inanmamakta serbestsiniz.

Hikayemiz 2010-12 arası bir zamanda geçiyor. Arkadaşlarla oturuyoruz. Bir tanesi bir hikaye anlatıyor: Babasının ne iş yaptığına akıl sır ermez, kendisi de zaten babasının ne iş yaptığını bilmezmiş. Okulda sorduklarında cevap veremezmiş. Böyle gizemli biriymiş.

Baba bir gün gitmiş, durduk yere arabayı satıp saçma sapan bir yerde bir arsa almış. Bizimkiler tabi anlamamış ne olduğunu ama doğunun adamı bunlar da, ne iş diye soramamışlar.

Gün geçmiş, benim “arkadaş” emlak vergisi yatırmak için daireye gitmiş. Meğer bunun babası önden istihbarat alıp da Kanal İstanbul denen garabetin geçeceği yerden arsa kapatmamış mı? Herif zerrece utanmadan şunları söyledi:

“Arkamda emlakçı varmış. Dedi şu an sat, 550.000 nakit veriyorum. Satılır mı?”

Dedim “ulan bu resmen hırsızlık. Benim babam bunu öğrense de almaz”. Ne dedi? “Ne de olsa birileri yiyecek, bari biz yiyelim. Hem cemaatten birilerini de yerleştiririz, günahı varsa kefareti olur”.

Bu “arkadaş”, Türk Caferilerinden birinin artık yerel midir, genel midir büyüklerinin birinin oğlu.

Bakınız tarihte azıcık geriye gidince “Sünni” AKP ile “Şii” Caferilerin nasıl da güzel anlaştıklarını görüyoruz. Sadece Fethullahçılarla mı ortaklık yaptı ki bu AKP?

Şunu hala anlatamadım, içime dert oldu: AKP’nin iki amacı vardır. Birisi tabirimi mazur görün, telefon kayıtlarından alıntılıyorum) bu milletin .mına koymaktır: Çalabildiği kadar çalmak, zenginleşebildiği kadar zenginleşmektir. İkincisi ise Türkiye’yi yok etmektir. Türkiye’ye ait her şeyi – koylarını, ormanlarını, tarımını, hayvancılığını, değerlerini, varlıklarını, hatta insanları bu toprağa bağlayan hatıralarını, bu hatıraların geçtiği mekanları…


Bu havaalanı da AKP’nin iki amacının ikisini de karşılamak üzere inşa edilmiş bir beton yığını. Zaten bir avuç kalmış İstanbul’un kuzey ormanlarını daha iyi bir şekilde mahvedemezlerdi derken bir de üçüncü köprü çıkarıp dahasını da eklediler. Konu AKP olduğunda şu kaide unutulmamalıdır: En kötüsünü bekleyin. Eğer yanlış çıkarsanız bunun sebebi kötümser olmanız değil sizin aklınıza gelemeyen bir şeyleri bulmuş ve daha kötüsünü yapmış olmalarıdır.

Allah aşkına söyleyin, şu görüntü yazık değil midir?

Türk insanının kahir ekseriyetine göre yazık olmadığını şöyle bir görüntüyle göstermek isterim:

Ormanı yakıp yıkıp Arnavutköy yapmış, sonra da şekil olsun diye ağaçlandırma sahası diye bir şey koymuşuz. Şaka olsa belki bu kadar gam yemez insan. Japonya’da 2011’de nükleer erime olunca yaşlı amcalar kontrol için santrale girmek için gönüllü olmuş, “biz göreceğimizi gördük, radyasyondan etkilensek bile hastalanana kadar ölmüş oluruz” demişlerdi. Japonya ile Türkiye arasındaki temel fark bu sanırım: Bizim büyükler “ben ne öleceğim ya, o ölsün” diye gençleri sürerken ortaya, orada yaşlılar ortaya çıkıyor. Sonra onlar gavur, onlar cehennemde yanacak. Bunlarla cennette yaşamaktansa onlarla cehennemde yaşamayı nasıl seçmesin insan?

Hadi ağaçları, kuşların göç yolunu, yanındaki gölü, etrafındaki dereyi mahvedeceğini de geçtim. Lütfen söyleyin: Metrosu olmayan, şehir merkezine saatlerce yolculuktan sonra ulaşılabilen bir havaalanı dünyanın değil galaksinin en büyük havaalanı olsa ne olur? Neden şu kadarcık dahi mantık yok bu zümrede?


Erdoğan bir konuda çok haklı. Diyor ki “onların hayalleri bizim gerçeklerimize erişemez”. Aynen katılıyorum. Ne kadar zorlarsam zorlayayım kendimi, bu derece büyük bir kötülüğü hayal edemiyorum.


Konuyla alakalı 20 Nisan 2016’da yazdığım bir haberi de buraya aktararak bu yazıya son vermek istiyorum.

Paralel Leylek Sürüsü Yakalandı!

Üçüncü havaalanının açılışının üzerinden geçen bir ayda dördüncü defa uçaklara saldırı düzenleyen leylek sürüsünü polis, yeni eylem hazırlığındayken kıskıvrak yakaladı. Bir göl kenarında sonraki saldırılarına hazırlanan teröristlerin 84 tanesi gözaltına alındı, 6 tanesi ise kaçmayı başardı. Kaçak teröristlerin bulunması için F-16’lar ve helikopterler havada devriye gezerken karadan da polis ve jandarma alarm durumuna geçti. Başkan Erdoğan, “bunlar, ülkemizi çekemeyen dış mihrakların piyonu olan paralel yapının oyuncaklarıdır” dedi.

Olay dün akşam 7 sularında, Ulu Recep Tayyip Erdoğan Han Hazretleri Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleşti. İnişe geçen THY uçağının önüne intihar birimlerini gönderen teröristlerin üçü uçağın motoruna girip telef olurken sekiz tanesi de uçağın burnu ve gövdesini hedef seçti. Şans eseri motorun alev almaması sayesinde saldırıyı gövdesinde ufak göçüklerle atlatan uçakta can kaybı yaşanmadı.

Kuzey Ormanlarına Operasyon

Havaalanından iniş ve kalkış gerçekleştiren uçaklara yapılan saldırıların artık sistematik hale geldiğini ve bunun kuşların göç yollarıyla ilgisi olamayacağını düşünen emniyet birimleri anında harekete geçti ve polis özel harekat timleri, jandarma desteğiyle bölgeye gönderildi. İki saat içerisinde bir göl kenarında yeni saldırılarını planlarken yakalanan teröristler kaçmaya çalıştıysa da başarılı bir operasyonla çete lideri Canıtın da dahil olmak üzere 84 terörist gözaltına alındı. Arbede sırasında kaçmayı başaran 6 terörist içinse F-16’lar ve helikopterlerin de desteğiyle geniş çaplı arama çalışması başlatıldı.

Suçlamaları Kabul Etmiyoruz

Operasyonun ardından gözaltına alınarak ifadeleri için karakola götürülen teröristlerin bir hayli huzursuz ve sinirli oldukları gözlendi. Bir terörist “biz sadece evimize uçuyorduk, bize saldırdınız. 11 arkadaşımı öldürdüğünüz yetmedi bizi de mi öldüreceksiniz?” diye bağırırken baygınlık geçirdi. Veterinere sevk edilen terörist leylek, ayakta tedavisinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. İfadeleri alınan teröristler, nöbetçi inkılap mahkemesi tarafından tutuklandı.

Alınan ilk bilgilere göre çetenin lideri olduğu tespit edilen Canıtın, “bu suçlamayı kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu. “Benim büyük dedelerim burada göç ederken siz Orta Asya’da Moğollarla komşuydunuz. Yüzlerce, binlerce yıllık yolları siz istiyorsunuz diye değiştiremeyiz. Altı üstü senede iki kere gelip gidiyoruz, azıcık kuşlara saygınız olsun. Yaşasın halkların kardeşliği, kahrolsun Erdoğan faşizmi” dedi.  Canıtın’ın yardımcısı olduğu düşünülen Haydar ise “esas suçlu, esas terörist sizsiniz. Daha üç yıl önce hayatta olan yüzlerce arkadaşım şu anda sizin yüzünüzden ölmüş durumda!” diyerek yalanlara yalanlar kattı.

“Teröristlerin Paralel Yapıyla İlişkileri Açık”

Operasyonun ardından gazetecilere konuşan Başkan Erdoğan, “bunların derdi yalnız benle değil. Biliyorsunuz bunlar Yeni Türkiye’yi çekemeyenlerin piyonları” dedi. Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde:

“Şimdi biliyorsunuz yıllardır terörle mücadele noktasında, devlet içinde devlete izin vermemek noktasında elhamdülillah kararlılığımızı hiç bozmadık. Partimi kapatmaya kalktılar, Gezi diye bir şey çıkardılar, paralel yapıyla devletin içine sızmaya çalıştılar… Havalimanımızın açılmaması için ellerinden geleni yapmalarına rağmen başarılı olamayan Almanya, tabi biliyorsunuz aşağılık bir televizyoncuyla şahsıma etmedik hakaret bırakmamasına rağmen hamd olsun biz bu projeyi bitirdik ve geçtiğimiz ay açılışını yaptık.

Bakınız biraz geçmişe gidiyorum, daha üçüncü gününde bir saldırıyla karşılaştık. Dostumuz, müttefikimiz Suudi Arabistan Kraliyet Havayolları’nın uçağına bir saldırı oldu. O seferki bir turna saldırısıydı. Bir hafta geçti geçmedi, leylekler çıktı ortaya. Ben çocuklara dedim, Allah’ın hakkı üçtür, dördüncü olursa bu milletimize, ülkemize yapılmış bir saldırı demektir. Bu noktada elinizden gelen hiçbir şeyi çekinmeyin, yapın dedim. Bu akşamki saldırının ardından güvenlik güçlerimiz, kendilerine çok teşekkür ediyorum, güzel bir operasyon olarak bu teröristleri etkisiz hale gelme noktasında başarılı bir iş çıkardı.

İlk sorgulamaların ardından olayda, bunların ülkemizi çekemeyen dış mihrakların piyonu olan paralel yapının oyuncaklarıdır. Bağlantıları tespit edilmiştir. Ne kadar uğraşsalar da bu milletin ilerlemesine engel olamayacaklar. Ben bu davanın direkt savcısıyım. Kalan 3-5 teröriste boyun eğecek bir ülke değiliz ve olacak mıyız? 15 yılda 550.000 KM duble yol yaptık, Marmaray yaptık, Kanal İstanbul projemiz devam ediyor, filan falan. Bu kanatlı teröristlere de, bunların güney kutbundaki baş teröriste de, Pensilvanya’daki baş paralele de pabuç bırakmayacağız.”

Close Menu